Edmontosaurus sp.:

Az Edmontosaurus nemzetség két ismert tagja (Edmontosaurus annectens, Edmontosaurus regalis) nagyméretű, növényevő dinoszaurusz volt. A késő krétában éltek. Az első maradványokat Észak-Amerika nyugati részén fedezték fel. Az E. annectens hossza elérhette a 12 métert, súlya 5 tonna lehetett. Tudott kettő, illetve négy lábon is mozogni. Az utolsó ősi dinoszauruszok egyike volt, amely együtt élt a Triceratopsszal és a Tyrannosaurusszal a kréta-tercier kihalási eseményt megelőzően.

Dracorex hogwartsia

Késő kréta korban élt Észak-Amerikában. Fosszíliáit először 2004-ben fedezték fel Dél-Dakotában, a Hell Creek formációban. Nagyjából 3 méteres növényevő lehetett. Hosszú, vastag koponyáján tüskéket viselt. Egyes elméletek szerint a Dracorex valójában nem egy új dinoszaurusz, hanem a Pachycephalosaurus fiatal változata.

Ankylosaurus magniventris:

Fosszíliái Észak-Amerikából kerültek elő. Súlyos farok buzogánya és páncélozott teste remek védelmet nyújtott a ragadozókkal szemben. Tömege elérhette a 4–6 tonnát testhossza pedig a 9 métert. Növényevőként tengette mindennapjait.

Quetzalcoatlus northropi:

A Quetzalcoatlus a késő krétában 68–66 millió évvel ezelőtt élt. Hatalmas Pteroszaurusz volt, szárnyfesztávolsága elérte a 10 métert. Az utolsó Pteroszauruszok egyike, amelyek megérték a kréta kor végét. A nyaka hosszú volt, keskeny állkapcsában nem voltak fogak, és feje tetején egy csontos taréj ült.

Triceratops horridus:

A mai orrszarvúhoz hasonló felépítésű állat, nagy nyakfodrával és három, hegyes szarvával félelmetes látványt nyújthatott, növényevőként azonban nem jelentett volna közvetlen fenyegetést. A mai Észak-Amerika területén élt a késő krétában. Hossza 9 méter, magassága 3 méter, tömege pedig 6–12 tonna között lehetett.