A RUDAPITHECUS ÉS AZ EMBERI EVOLÚCIÓ

A kőeszközkészítés forradalma

Az első emberféle, aki megpróbált egy követ széttörni egy másikkal, hogy ezáltal éles szerszámot nyerjen, alapjaiban és véglegesen változtatta meg saját evolúcióját és a világot! Persze akkor ez csupán egy jó mókának vagy ügyes trükknek is tűnhetett a többiek szemében...
Az emberelődök valójában egy lavinát indítottak el. A felegyenesedésből még nem következik feltétlenül a mellső végtagok „ügyes” használata. Ha nem kezdtünk volna semmit a kezeinkkel, el is sorvadhatott volna a millió évek alatt, ahogy történt ez jó néhány állattal (pl. a T-Rex-szel). Mivel azonban őseink egyre jobban felfedezték a kezek előnyeit, az azzal végzett munka az agyukat is összetettebb működésre kényszerítette.
Az agy természetesen visszahatott a test fejlődésére, sőt, a fokozott agyműködéshez több energia szükséges, amit a leghatékonyabban a több hús (fehérje) fogyasztásával lehet biztosítani. Ha pedig már úgyis több energia kell, akkor azt a friss húsból lehet a legjobban kinyerni. Miért legyünk hát tovább dögevők, ha lehetünk vadászok is?