...egy-egy ásatás alkalmával sok liter ecetet használnak el az ásatók Rudabányán, mivel ez a legalkalmasabb anyag arra, hogy a kőzetet fellazítsák a csontok kiiszapolása előtt.
...az előkerült leletek mellé közvetlenül sosem szabad cédulát rakni, mivel a kicsapódó nedvességtől elázik rajta a szöveg? A helyes módszer: cédula zacskóba, majd a bezacskózott cédula egy másik zacskóba, most már a lelettel együtt.
...Rudabányán a legnagyobb ásatás kn. 25 m2, a legkisebb pedig 2–3 m2 felületű volt egyetlen szezonban?
...az üledékből előbukkanó csontokat, mivel sokszor rossz megtartásúak, még a kiemelés előtt össze kell ragasztani egy olyan ragasztóval, amit aztán a múzeumban a leletek károsítása nélkül vissza lehet oldani?
...1976-ban öt Rudapithecus-fogat loptak el a lelőhelyről, amiket aztán a tolvaj a Bécsi Természettudományi Múzeumnak adott el? A mai napig ott van a leltárban...
...négyzethálós módszerrel történő feltárást elsőkét Kadic Ottokár végzett Magyarországon, mégpedig az őskőkori leletanyagot tartalmazó Szeleta-barlangban?
...1967-ben Kretzoi Miklós Magyar Nemzetben megjelent írása mellett Tasnádi Kubacska András is publikált egy cikket az első Rudapithecus-leletről az Élet és tudományban?
...a Rudapithecus, ha felegyenesedve járt volna, legfeljebb 120–130 cm maga lett volna?
…Rudabányán az egykori vasércbánya alját kitöltő tó Magyarország legmélyebb állóvize a közel 60 méteres mélységével?
…a Herman Ottó Múzeumban található a Magyar képzőművészet történetét bemutató leggazdagabb vidéki képtár?