1.
"Bauhaus" Hanukkai mécsestartó
Az 1920-as, 30-as években, Ausztriában készült egyszerű, a Bauhaus hatását mutató, letisztult vonalú hanukkai menóra. A háttámlán a tízparancsolat kettős kőtáblái, melyeken a parancsolatokat a korszak újszerű tipográfiájú héber betűivel jelezte a készítő, ED monogramos mester.
2.
Menóra
A 19. század végére a Krakkóban működő Jakubowski és Jarra cég az Osztrák-Magyar Monarchia keleti részének egyik jelentős ezüsttárgy-ellátójává vált. A jelentős piac miatt judaikát is készítettek, köztük a kiállított, pálmafákkal, oroszlánokkal és a Szentély menórájának alakjával díszített szép darabot. A menórát Neuberger Ignác kúriai tanácselnök özvegye ajándékozta a múzeumnak 1911-ben.
3.
Hanukkai mécsestartó
A Jakubowski és Jarra cég előzőhöz hasonló, de picit egyszerűbb kivitelű hanukkai mécsestartója, melyben a lángokat kis olajoskannákban lehet meggyújtani.
4.
Menóra
Még egyszerűbb és olcsóbb változata az előbbieknek, ezüstözött sárgarézből készített menóra.
5.
Szegényes hanukkai mécsestartó
Nagyon egyszerű, szegényes hanukkai mécsestartó, melynek egyetlen dísze a háttámláján benyomott csillag motívum. Múzeumi eredete ismeretlen.
6.
Menóra
A menóra a Jakubowski és Jarra cég menórájának bevált és divatos formáját követi, de már az olcsó sárgarézből.
7.
Pörgettyű
A trenderli (pörgettyű) a gyerekek hanukkai játéka. A pörgettyű hossztengelye körül elhelyezkedő négy oldalán egy-egy héber betű van: A "Nész Gadol Haja Sam" = Nagy csoda történt ott kezdőbetűi. A játék szabályai jiddisül értelmezhetőek: Az N= nist (semmi), G= gánc (minden), H= halb (fele), S= stel ájn (betenni). Eszerint, akinek a pörgettyűje eldőlve N betűt mutat felfelé, az nem nyert semmit az asztal közepére helyezett mogyoróból, cukorkából stb. álló bankból, akinek G-t mutat, az elnyeri az egészet, akinek H-t, az a felét, és akinek S-t, annak újból kell a bankba tennie. Trenderli bármiből készülhet, Kelet-Európában szokás volt, hogy a gyerekek maguk öntötték ólomból.