1.
Hanukkai menóra
A 12-13. században jelentek meg a falra akasztható típusok, melyeknek több, elsõsorban bronzból készült példánya ismert Észak-Nyugat Európából. Ezeket a mécsestartókat az ajtófélfára akasztották, szemben az egyiptomi kivonulás egyik csodájára emlékeztetõ mezuzával. Késõbb is szokás maradt a lángokat az ajtó elõtt balra meggyújtani, így a belépõ két csodára emlékeztető tárgy között léphet a lakásba.
2.
Hanukai mécsestartó
A sárgaréz falra akasztható hanukai mécsestartó háttámláján két oroszlán olajoskancsóban égő lángot tart, egyértelműen utalva a hanukai olaj-csodára.
3.
Mécsestartó
Öntött sárgaréz mécsestartó, melynek háttámláján két szárnyas barokk puttó látható.
4.
Hanukai mécsestartó
Jeruzsálem kapuit idézi a kis öntött sárgaréz hanukai mécsestartó háttámlája.
5.
Hanukai mécsestartó
Egyszerű, falra akasztható sárgaréz hanukai mécsestartó népies virág-motívumokkal. Előugró vályújában feltehetően kis edények lehettek, melyekben a hanukai lángokat meggyújtották.
6.
Hanukkai menóra
Hanukkai menóra Judit alakjával. A reneszánsz Itáliában készültek elsőként azok a bronz hanukkai menórák, melyeken Judit alakja látható, Holofernész levágott fejével. Juditot a késõantik és reneszánsz források a Hasmoneus családdal hozták összefüggésbe, és mint a bátorság és büszkeség szimbólumát szerepeltették a zsidó függetlenségre emlékeztetõ tárgyakon.